11 Ocak 2015 Pazar

İkiyüzlülüğün resmi: Kendinizi hepsinden koruyun

Mizah dergisi Charlie Hebdo’ya terör saldırısında ölen 12 kişiyi anmak ve dayanışma gösterisinde bulunmak amacıyla Paris’te düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü’ne dünyanın liderleri olarak lanse edilen akbabalar kol kola katılarak yürümüş. Yürüyüşe katılanlar arasında Davutoğlu’da var, hani önce ÖSO’ya daha sonra El Nusra’ya ve IŞİD’ci çetelere destek veren ‘Neo Türkiye’nin sözüm ona Başbakanı. Kimi temsilen ne için neden gitti (?) Cumhurun Başı’nı mı yoksa MİT tırları için mi, THY üzerinden Nijerya’ya Boko Haram’a lojistik destek sundukları silahlar için mi ya da ne kadar kırmızı bültenle aranan varsa (bkz: Tarık Haşimi, ki bu zat IŞİD’in siyasi kanadını temsil etmektedir) Türkiye’dedir “Türkiye büyük ve güçlü ülkedir” mesajı vermek için mi gitmiştir. Oysa Charlie Hebdo için düzenlenen bu yürüyüşe zamanında tekfirci ve selefi çetelere destek veren bu akbabalar değil dünyaca ünlü karikatüristler en önde yürümeliydi.

Bu arada Davutoğlu sırf yürüyüşte diye küfür etmeyen ve olayı da dramatize eden Ak bir zihniyetinde olduğunu hatırlatarak şunu diyeyim şu liderler samimi olsun ve bi’zahmet IŞİD’in her gün yüzlerce insan öldürdüğü Suriye, Irak, Libya, Lübnan, Somali, Nijerya ve Yemen'e de gitsin. Zor mu, evet zor. Katile zor gelen şey cinayet değil, kurbanın cenazesinde en yüksek sesle ağlamak zorunda olmasıdır denir ya öyle galiba.

Neyse, İslam’la ilgisiz İslami terörü kim yarattı kendilerine sorular sormadan İslamofobi’den rahatsız olan İslamistlerin kafasının bunu alacağını pek sanmıyorum zaten, milyar dolarla silahı kıçında donsuz nasıl alır? Kapitalist dünya susar, bu cehaletle onlar “Ama”larla, “Fakat”larla saldırılara karşı olmak yerine katliamlara meşruiyet kazandırma zemini hazırladıkça hem katil hem de kurban olmaya mahkûmlar. Fazlasını da kimse beklemesin bu gerici zihniyetten. Çocukla evlilik tartışan dinden korkulur kardeşim. İslamofobi filan diye ağlamayalım. Alevifobi, Kürtfobi, Ermenifobi, kadınfobi, laikfobi gibi bir gerçeklik sorunumuz var. 

Hiç yorum yok: