11 Eylül 2011 Pazar

12 Eylül için ne demişlerdi?

Fethullah Gülen: "...Asırlık bekleyişin tuluû saydığımız, bu son dirilişi, son karakolun varlık ve bekasına alamet sayıyor; ümidimizin tükendiği yerde, hızır gibi imdadımıza yetişen Mehmetçiğe bir kere daha selam duruyoruz."

Nazlı Ilıcak: “12 Eylül bir darbe değildir, diyen orgeneral Kenan Evren’e tamamıyla katılıyoruz. 12 Eylül ne bir darbedir ne de bir ihtilal.” “... Bir otorite boşluğu doğmuştu. Türk silahlı kuvvetleri, bu boşluğu doldurdu...”

Ertuğrul Özkök: "Oh hayatım kurtuldu" 

Halit Narin - Eski TISK başkanı: "Şimdiye kadar işçiler güldü, şimdi biz güleceğiz." 

Mehmet Barlas: "12 Eylül'ü yapanlar sözlerini tutmuşlardır. 12 Eylül'ü destekleyen halk çoğunluğu da 1982 Anayasa referandumunda olduğu gibi top yekûn sandık başına gitmiş, geçersiz oykullanmamış ve bir sivil iktidara 6 Kasım günü destek vermiştir.(…) Cumhurbaşkanı Evren, 10 Kasım'da Anıtkabir Defterine duygularını yazarken, ‘Demokratik parlamenter sisteme geçiş sınavını başardık’ müjdesini vermektedir Atamıza.. Bir insan yürekten bunun sevincini duymasa, böyle bir ifadeyi seslendirir mi?" 

Paul Henze: 12 Eylül darbesi yapıldığı gün, dönemin ABD Başkanı Jimy Carter’a iletilen not: “Our boys did it” yani ‘Bizim çocuklar başardı.’

Hiç yorum yok: