11 Aralık 2010 Cumartesi

Demokrasicilik oyunu: Kuzu postunda kurt Burhan Kuzu!

Entelektüel düşünceden yoksunmuş, cahilmiş öğrenciler? Erdoğan bir haftadır dilinden düşürmüyor öğrencileri. Korkusu 2 tane yumurta mı, yoksa neyi ne için yaptığını bilen binlerce öğrenci mi? Erdoğan kliği, o öğrencilerin ne okuduğunu, bal gibi biliyor. Korkusu bundan. Korkusu o öğrencilerin idealist olmasından, korkusu 8 yıldır yenemediği gençliği yenemeyecek olmasındandır. Çünkü onun korkusu Aziz Nesin, Nazım Hikmet, Rıfat Ilgaz, Orhan Kemallerdir! Çünkü: Erdoğan'ın hiç okumadığı kitaplar onu kitap korkutuyor!

Bu arada vandal bir gençlikten bahsediyor Erdoğan. Böyle bir gençlik görmek istiyorsa, AKP gençlik kollarının referandumdan önce taksimde yaptığı eyleme baksın. Afişleri tırnaklarıyla sökmeye çalışan vandalları o eylemde görecektir.

Kampüslere her gün sahte seçimlerle seçilmiş veya vahiyle atanmış yöneticiler, halkın sözde temsilcileri, kanun tabletlerini hatmetmiş cübbeli katiller, silahları bellerinde, püskülleri tenlerine dikili çocuk katilleri, işinize, aşınızda göz dikmiş şirket hırsızları, gayp âleminden haberler getiren sarıklı, istavrozlu, yıldızlı kara büyücüler geliyor. İktidar-muhalefet, atanmış-seçilmiş ayırt etme!

Hiç yorum yok: