22 Haziran 2008 Pazar

Kurtuluş ne AKP’de ne Kemalizm’de!

Aydınlık Dergisi’nin Hüsnü Kılıç İBDA-C üyesidir diye haber yapmasından sonra gündem İBDA-C’ye yakın bir dergi olan Baran Dergisi’nin yeni iddialarıyla devam ediyor. Tabi bu süreç o kadar da burjuva medya tarafından dillendirilmese de, “Haşim Kılıç önceden anlaşma yapmak suretiyle yalan söylemektedir” deniyor.

Yine Aydınlık Dergisi “Haşim Kılıç yalan söylemekle yetinmedi, Hüsnü Kılıç adlı bir kişiyi yalancı tanık olarak piyasaya sürdü. İBDA-C lideri Mirzabeyoğlu ''İşkence'' isimli kitabında açıklıyor: “Arkadaşım Haşim Kılıç…” Gölge Eskişehir temsilcisi Av. Harun Yüksel: ''İki kişiyi çok net hatırlıyorum. Ankara temsilcisi Haşim Kılıç ve Amasya Suluova temsilcisi Yahya Düzenli” diyerek yeni iddialarla gündem yaratma derdindeyken. Baran Dergisi “Haşim Kılıç’ın ismi GÖLGE dergisinde bazı sayılarda H. Kılıç, bazı sayılarda ise açıkça Haşim Kılıç olarak yer almaktadır. Fakat her ikisi de, Haşim Kılıç isminin dergide sadece H. Kılıç olarak yer aldığını zannetmelerinden dolayı, panik halinde büyük bir hata yapmışlardır: Hüsnü Kılıç’ın “o bendim” demesiyle karşısındakileri aldatabileceklerini zannetmişlerdir. Diğer taraftan Hüsnü Kılıç’ın 1975 tarihinde GÖLGE Dergisi’nde Ankara temsilcisi olarak görev yapması yaşı bakımından da imkânsızdır. Hüsnü Kılıç 1959 doğumludur ve 1975 yılında 16 yaşındadır. Üstelik o tarihe kadar İstanbul dışında bir yerde ikamet etmemiştir. Tabii Hüsnü Kılıç’ı konuşturanlar bunu bilemeyeceği için “siz o tarihte kaç yaşındaydınız?” diye soramamıştır" diyerek kendi yayım organında bunu kabul eden yazılar yayımlamaya başladı.

Haşim Kılıç: Neyi/Niçin İnkâr Etmeye Çalışıyor? başlıklı yazısında Baran Dergisi’nde Av. Harun Yüksel şunu diyor: “Haşim Kılıç’ın talihsizliği(!)ne bakın ki Gölge’nin 27 yurtiçi temsilcisinden bugün iki kişiyi çok net hatırlıyorum: Ankara temsilcisi Haşim Kılıç ve Amasya Suluova Temsilci Yahya Düzenli. Diğerleriyle ya tanışmadık veya tanışsak bile-tanışıp da hatırlayamadıklarım varsa özür diliyorum-aradan geçen bunca zaman içinde hafızamdan silinmişler...

O Haşim Kılıç, bugün “o ben değilim” diye yalan söyleyen ve bu yalanına da Hüsnü Kılıç isimli bir yalancı şahit temin eden AYM başkanı Haşim Kılıç mıdır?

Evet odur...

Üstelik de bunu yalnızca ben biliyor değilim; yüzlerce kişi de biliyor... “O ‘H. Kılıç’ benim diye yalancı şahitlik yapan Hüseyin Hüsnü Kılıç da biliyor...

Bu Haşim Kılıç’la Salih Mirzabeyoğlu tanışıyorlar mı?

Evet...

Hem de Gölge dergisinin çıkmaya başladığı 1975 yılından çok önce... Haşim Kılıç’ın Eskişehir İktisadî Ticarî İlimler Akademisine okumaya başladığı 1970 yılı civarında... Bu tanışıklık öyle bir yerde karşılaştık, selamlaştık filan gibi basit / sığ / sıradan bir tanışmanın çok ötesine geçen bir tanışıklık...”

Bunlar şimdili iddia gibi görünüyor, şaşırtıcı ve bir o kadar düşündürücü ama İBDA-C illegal bir yapılanma ve bunu bir şekilde yayım organı olan Baran’da dillendiriyorsa ortada ciddi bir sorun vardır diye düşünmekten de alamıyor insan kendisini?

Yanlış mı, doğru mu? Bunu zaman gösterecek!

1 yorum:

Kültür Akademyası dedi ki...

baran dergisinin adresi

http://www.barandergisi.tk